Foto's Arno Verhagen: Link
Tekst Arno Verhagen
Reis 54, 24 mei 1997. Maas en Athus- Maas
Gereden route;
Brussel Zuid – Namur – Dinant – Gendron – Dinant – Givet (F) – Dinant – Houyet – Namur – Brussel Zuid
Bezochte spoorlijnen;
0, 161, 154, 166
Gebruikt materieel;
6106 (TSP)
26.101 (TSP)
K- rijtuigen (NMBS)
K3- rijtuig (CFV3V)
Restauratierijtuig I2 (TSP)
De reis;
Op deze dag volgden we met onze trein de Maas en de Lesse. In de morgen vertrokken we uit Brussel Zuid met de diesellocomotief 6106 die de historische K- rijtuigen tot Dinant sleepten. Te Dinant stond de 6106 zijn plaats af aan stoomlocomotief 26.101 voor enkele ritten over niet geëlektrificeerde en landschappelijk mooi gelegen lijnen. Na een retourrit naar Gendron ging het van Dinant in de richting van het Franse Givet. Dit lijngedeelte van lijn 154 werd in 1997 nog toeristisch uitgebaat door de Chemin de Fer à Vapeur des Trois Vallées (CFV3V). Helaas is na het staken van de toeristische dienst in 2000 de lijn in onbruik geraakt en is deze thans niet berijdbaar. Na onze uitstap naar het Franse Givet keerden we terug voor nog eens een retourrit over lijn 166, de Athus- Maaslijn waarbij we tot in Houyet kwamen. Na het afkoppelen van de 26.101 nam de 6106 de trein weer over voor de terugrit naar Brussel.
Lijst fotostops;
Klik
Dienstregeling;
-